E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Flamuri shqiptar, në statujën e Krishtit në Rio de Janeiro

Më të lexuarat

Statuja e Krishtit Shpëtimtar, në Rio de Janeiro në Brazil, është ndriçuar me flamujt e vendeve të prekura nga pandemia globale e COVID-19.

Mes tyre ndodhet edhe flamuri shqiptar, pasi tashmë numri i të infektuarve në vendin tonë ka shkuar në 64. Kreu i Shtetit, Ilir Meta, shprehet se ky është një solidaritet botëror, frymëzues dhe shpresëdhënës.

“Statuja e Krishtit Shpëtimtar, monument emblematik i qytetit të Rio de Zhaneiro dhe i Brazilit, është ndriçuar me flamujt e vendeve të prekura nga pandemia globale e #COVID19. Mes tyre është edhe flamuri shqiptar! Solidariteti botëror, frymëzues dhe shpresëdhënës!”.

Vendi ndodhet në ditën e shtatë të karantinës. Deri më tani në Shqipëri janë 64 persona të infektuar me COVID-19, nga të cilët dy kanë humbur jetën, dhe një është drejt shërimit. Ndërkohë sot, konfirmohen edhe 3 italianë të prekur nga virusi vdekjeprurës. Situata paraqitet më e rëndë në Tiranë me 45 të prekur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Afër apo larg mbylljes? “Shefqet Ndroqi” gati për pacientët e infektuar (VIDEO)

Spitali “Shefqet Ndroqi” tashmë po bëhet gati për të pritur pacientët e infektuar me koronavirus, pas rritjes së rasteve të reja dhe shtrimeve te...

Thaçi del pas gjashtë orësh pyetje në Hagë, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u paraqit sot në Hagë për t`u marrë në pyetje me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Që prej orës 13:00,...

E lindi pas hekurave të burgut, gjen vajzën pas 40 vitesh

Emisioni ’Pa Gjurmë’ realizon takimin e rrallë dhe emocionues të Dashuri Begaj me vajzën e saj Migena.  Ky takim ndodhi në ambientet e Report Tv,...

Momente intime në jahtin luksoz, Rezarta Shkurta publikon videon nga pushimet me Ermalin

Së fundmi, bukuroshja Rezarta Shkurta ka menduar t'i rrisë pak temperaturat. Ajo ka publikuar një video, teksa është duke shijuar disa ditë pushime me...

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, makina dëmtohet rëndë nga përplasja e fortë (FOTO)

Një aksident rrugor, fatmirësisht pa pasoja për jetën ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Peqin. Një kamion është përplasur me një automjet. Nga ky...