E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Flakët ‘pushtojnë’ Kodrat e Selitës (video)

Një zjarr ka rënë pasditen e sotme në Kodrat e Selitës, në Tiranë.

Dyshohet se ai është vënë fillimisht me benzinë ndërkohë që nëpërmjet erës është mundësuar përhapja e tij.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar menjëherë dy zjarrfikëse, të cilat po punojnë për shuarjen e flakëve.

Nuk raportohet për të lënduar nga zjarri ndërsa pritet të zbardhen edhe shkaqet e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...