Aktualitet

FK Bylis dhuron 10 mijë euro për familjet e prekura


               Publikuar në : 11:18 - 02/12/19 B H

Klubi i Bylisit i bashkohet grupit të madh të donatorëve, të cilët kanë kontribuuar për personat e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit.

Pas ndihmave në ushqime dhe veshje, klubi ka vendosur të dhurojë një shumë prej 10,000 eurosh për familjet e prekura nga kjo ngjarje. Bylisi ka vendosur në dispozicion edhe kompaninë e ndërtimit, e cila është në pronësi të presidentit Kapllanaj.

Kujtojmë se si pasojë e këtij tërmeti të fuqishëm, humbën jetën 51 persona si dhe qindra të tjerë u plagosën.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT