E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Fituesja e Festivalit/ Anxhela Peristeri, ja kur do performojë në Eurivizion

Anxhela Peristeri, përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovizion 2021 me këngën “Karma”, do të ngjitet në skenën e Eurovizionit që do të mbahet në Roterdam, në natën e dytë. Eurivizion ka publikuar në faqen zyrtare se Peristeri do të përformojë më 20 Maj dhe do të jetë e 11-ta në listën këngëtarëve që do ngjiten në skenë.

Deri tani kanë shkuar shumë mirë të dyja provat. Edhe tapeti i kuq shkoi shumë mirë, por gjithmonë je çik me atë ankthin ‘obobo, mos të ndodhi kjo, obobo, mos të ndodhi ajo… derisa të mbarojë e gjitha”, tha ajo për mediat. Ajo deklaroi se ndjehet e inkurajuar pasi ka marrë shumë komente pozitive nga fansat.

Në të njëjtën mbrëmje me Anxhelën do të këndojnë në këtë festival edhe këngëtarët e tjerë nga Greqia, Serbia dhe Bullgaria. Në natën e dytë në Eurivizion do të ngjiten në skenë këngëtarë nga 17 vende europiane.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...