E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Fitoi penalltinë me simulim, gjesti i futbollistit po bën xhiron e rrjetit (Video)

Një video interesante që vjen nga kampionati turk i moshave po bën xhiron e botës. Lojtari i Galatasaray-t U-14, Beknaz Almazbekov, fitoi një 11-metërsh pas një simulimi, çka nuk u dallua nga drejtuesja e garës, që drejtoi e bindur me gisht nga pika e penalltisë. Mirëpo djaloshi, i penduar (apo i turpëruar) nga veprimi i tij, e humbi me qëllim 11-metërshin, duke goditur jashtë. Në këtë rast, Beknaz Almazbekov meriton pa dyshim çmimin “fair play”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...