E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Fitoi çmimin Grammy, qëllohet për vdekje reperi 33-vjeçar

Reperi i famshëm Nipsey Hussle është qëlluar për vdekje. Reperi, i cili fitoi një Grammy këtë vit, ndërroi jetë në moshën 33-vjeçare.

Sipas policisë tre burra mes te cilit edhe reperi, u qëlluan jashtë një dyqani në pronësi të Hussle. Dy personat e tjerë ndodhen jashtë rrezikut për jetën, ndërsa reperi nuk u mbijetoi dot plagëve.

Hussle, emri i vërtetë i të cilit është Ermias Asghedom, lindi më 15 gusht 1985, në lagjen Crenshaë në jug të Los Angelos.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...