E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

Fitoi Botërorin me Gjermaninë në 2014-ën, sulmuesi tërhiqet nga futbolli 

Sulmuesi 29-vjeçar Andre Shyrle ka surprizuar me vendimin e bërë publik nga vetë ai, se do të tërhiqet përfundimisht nga futbolli. Ky vendim vjen në një kohë kur lojtari kishte mbyllur marrëveshjen me Dortmundin dhe ishte një lojtar i lirë.

Në një intervistë të dhënë për “Der Spiegel”, Shyrle ka njoftuar tërheqjen nga futbolli, duke thënë se këtë e mendonte prej kohësh.

29-vjeçari ishte pjesë e Gjermanisë në Botërorin e Brazilit në 2014-ën, kur fituan edhe trofeun.

Sezonin e fundit, gjermani ishte pjesë e Spartak Moskës në huazim nga Dortmundi, ndërsa në të kaluarën ka luajtur edhe për skuadra si Çelsi, Fulhemi, Leverkuseni dhe Mainci.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...

“Po vdes, dua të dhuroj 985.000 euro”, ja si u mashtrua familja nga Mamurrasi

Mbrëmjen e sotme në “Fiks Fare” është bërë një denoncim ku një famije nga Mamurrasi ka rënë pre e një mashtrimi. “Dua të dhuroj 985.000...

U kap me 16 kg ka*abis, arrestohet shqiptari në Britani (Emri)

Një shqiptar është arrestuar në Britani për kultivim kanabisi. 33-vjeçari me emrin Mirjan Smakaj punonte si kupshtar në një fabrikë droge në Gorse Hill. Në...

Presidenti Biden nënshkruan tre dokumentat e para

Presidenti Joe Biden nënshkroi tre dokumente në Sallën e Presidentit në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara menjëherë pas ceremonisë së betimit, akti i tij...

Flitej për shkarkim, drejtuesit e Çelsit marrin vendimin për Frenk Lampard

Pas shumë rezultateve negative, Frenk Lampardit i jepet besim në vijueshmëri të plotë të detyrës së tij. Sipas asaj që thuhet tek media britanike “SKY...