E premte, 26 Shkurt, 2021
15 C
Tirana

Fier, lokali përfshihet nga flakët, dyshimet e para (FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Fierit. Një lokal prej druri është përfshirë nga flakët duke u djegur tërësisht. Duke qenë se flakët janë përhapur me shpejtësi, banorët përreth kanë përjetuar panik nga situata. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Sheq i Vogël”.

Fatmirësisht, raportohet që nuk ka asnjë viktimë dhe vetëm dëme materiale. Në vendngjarje ka mbërritur policia dhe forcat zjarrfikëse, të cilët kanë vënë në kontroll zjarrin. Dyshohet se zjarri ka rënë në mjediset e lokalit që përdorej për të pjekur mish.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vuçiç për Kosovën: Të gjithë duan që ne ta njohim, por do jemi të duruar

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se porositë nga Prishtina, Brukseli dhe Uashingtoni tregojnë se ata dëshirojnë vetëm që Serbia ta njohë Kosovën,...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel refuzon të marrë vaksinën e AstraZeneca-s

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka refuzuar të marrë vaksinën e kompanisë AstraZeneca. Vaksina e AstraZenecës dhe Universitetit të Oksfordit është e sigurtë dhe efektive...

Kryemadhi: Pas 25 prillit i japim fund çdo abuzimi

ryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, zhvilloi një takim me strukturat e LSI-së në Kashar, me të cilët diskutoi për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Gjatë...

Talenti shqiptar bën hapin e madh në karrierë, firmos me skuadrën gjermane

Talenti me origjinë shqiptare, Mehmet Ibrahimi, ka bërë një hap të rëndësishëm në karrierë, duke nënshkruar kontratë profesioniste me klubin e Lajpcigut. Ky fakt është...

Biden: SHBA-ja nuk do ta njohë kurrë aneksimin e Krimesë nga Rusia

Presidenti amerikan Joe Biden ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të përkrahin Ukrainën kundër agresionit rus, dhe nuk do të njohin...