E premte, 6 Gusht, 2021
25.5 C
Tirana

Festë kuqezi në Maqedoni, Shkëndija fiton kampionatin (Video)

Pas titullit të parë në histori, në sezonin 2010–11, Shkëndija e Tetovës kthehet në majën e futbollit maqedonas dhe fiton titullin e dytë, me një ecuri rekord. Fitorja 2-0 sot ndaj Shkupit e ka çuar Shkëndijën në kuotën e 75 pikëve në 29 ndeshje, plot 26 pikë mbi Vardarin, rival i egër.

Një ecuri e jashtëzakonshme, me një skuadër super dhe dy fenomenë në sulm, Ibraimi dhe Hasani, nga 19 gola secili deri tani. Diferenca me ekipet e tjera është dukshëm e madhe pasi Shkëndija është shpallur kampion kur janë për tu luajtur edhe 7 javë të kampionatit. Titulli i dytë, tashmë synohet edhe kupa e Maqedonisë, me finalen që luhet muajin e ardhshëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zyrtare/ Messi largohet përfundimisht nga Barcelona

Lionel Messi nuk do të jetë më pjesë e Barcelonës. Njoftimi ka ardhur nga klubi katalanas, ku zyrtarizoi “divorcin” me yllin argjentinas për arsye...

Kryengritja në gotë e Sali Berishës kundër SHBA

Nga: Mero Baze Sali Berisha i harxhoi gjithë fishekët kundër SHBA, në një përpjekje për t’u dëshmuar atyre se ka pas Partinë Demokratike dhe do...

Ish-shefi i Ndërlidhjes: Ju rrëfej sozinë që përdorte Enveri në Pogradec

Inxhinier Luan Pogaçi, ish-shefi i Ndërlidhjes dhe Informacionit i Drejtorisë së Dytë të Ministrisë së Brendshme, numrin e kaluar ka kujtuar bëmat e Hekuran...

Kemi kryetar, por jo lider! PD, zyrtarisht në konflikt

Nga: Fatbardh Kadilli Nuk mjafton të ulesh në karrigen e kryetarit që të kryesosh, të udheheqësh. Janë gjëra të ndryshme. Kryetar të bëjnë vendimet. Kryetar...

Asnjë humbje jete nga Cov*d-i gjatë 24 orëve të fundit, rriten infektimet

Dita-ditës po shtohen infektimet. Duket se thirrjet e Ministrisë së Shëndetësisë për të zbatuar masat anti-Covid, kanë shkuar në "vesh të shurdhër" për këtë...