E hënë, 18 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Fernando Alonso rikthehet në Formula 1

Fernando Alonso, i shpallur dy herë kampion bote ka vendosur që të rikthehet në Formula 1 me Renault sezonin e ardhshëm.

“BBC” raporton se spanjolli, i cili mbush 39 vjeç këtë muaj, ka nënshkruar rikthimin dhe pritet së shpejti të konfirmohet.

Rikujtojmë se ai u largua nga Formula 1 në vitin 2018-të dhe aktualisht është duke garuar në Indianapolis 500 me McLaren.

Nga sezoni i ardhshëm, Alonso pritet të jetë shok skuadre me Esteban Ocon, duke zëvendësuar australianin Daniel Ricciardo, i cili do të kalojë tek McLaren në fund të këtij sezoni.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kush i fiton zgjedhjet Rama apo Basha? Ja sondazhi i ‘Flame Tree Advisors’

Mbrëmjen e sotme në ‘Çim Peka Live’ janë prezantuar rezultatet e sondazhit të parë paraelektoral se si qytetarët e perceptojnë situatën politike në vend. Sondazhi...

SHBA/ Trupat e Gardës nën shqyrtim nga FBI-ja mes frikës nga sulme të brendshme

Pjesëmarrësit në një provë për inaugurimin e Presidentit të zgjedhur Joe Biden u evakuuan të hënën nga krahu Perëndimor i Kapitolit me urdhër të...

Befason Çiljeta: Do votoj Ramën, demokratët janë të zhgënjyer nga Basha

Do të mbahet mend si një nga këngëtaret që ka qenë e pozicionuar hapur krah Partisë Demokratike, madje ka qenë pjesë e disa mitingjeve...

Nga këmbët tek buzëqeshja: Vipat që kanë siguruar pjesë të trupit të tyre

Njerëzit e famshëm janë të njohur për bërjen e gjërave të pazakonta dhe për shpenzimin e shumave të mëdha. Ndërkohë, disa prej tyre kanë...

Pse populli nuk e kupton, që zgjedhjet e 25 prillit janë shitur nga Basha?

Nga: Kreshnik Spahiu 5 vjet më parë kam përjetuar një nga ngjarjet më të hidhura në politikë. Isha në Peshkopi gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet...