E premte, 18 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Fermë kanabisi me vlerë 150 mijë paund, pranga 2 të rinjve shqiptarë

Dy të rinj shqiptar kanë rënë në pranga, pasi akuzohen se janë të angazhuar dhe kanë lidhje me një fermë kanabis në qendër të Galashielit, në Britaninë e Madhe.

Bëhet fjalë për shtetasit Mirjan Kastrati, 29 vjeç dhe Korb Halilaj, 23-vjeç. Gjatë një kontrolli policor, rreth 700 bimë kanabis, me një vlerë prej 150,000 paund, janë konfiskuar në një pronë.

Sipas mediave britanike, shqiptarët nuk thanë asnjë justifikim në gjykatë dhe rasti i tyre vazhdoi për shqyrtim të mëtejshëm, ndërsa u lanë në qelitë e paraburgimit deri në seancën e ardhshme dëgjimore.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Navalny e quan Putinin “gënjeshtar”

Politikani opozitar i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny, ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është një “gënjeshtar që nuk mund të ndalet...

‘Euro 2020’/ Holanda mposht Austrinë, i bashkohet Italisë dhe Belgjikës në 1/8

Holanda ka mundur me rezultatin e pastër 2-0 Austrinë në ndeshjen e vlefshme për grupin C, dhe së bashku me Italinë dhe Belgjikën, ka...

Mbyti gruan dhe planifikoi të arratisej, momenti kur piloti përqafon vjehrrën

32-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos, i cili mbyti gruan e tij 20-vjeçare britanike Caroline, është një vrasës tepër gjakftohtë, dhe u mundua të fshinte çdo lloj...

Mediat dhe oligarkët/ Peza: Ja emrat e radhës që do të shpallen “non grata”

Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe analisti Alfred Peza, parashikon një verë të nxehtë sa i takon situatës politike, teksa u shpreh se shpallja ''non...

Holanda votoi pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por ka një kusht

Parlamenti holandez i dha dritën jeshile Shqipërisë ditën e sotme, pasi votoi pro hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian. Megjithatë, për negociatat, Holanda ka...