E premte, 23 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Fëmija dhunohet në çerdhe, drejtoresha: Dëmtoi veten, edukatoret s’e kanë parë momentin

Më të lexuarat

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Turqia eksporton armë anti-dron në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vdes vullnetari që iu injektua vaksina anti-covid e prodhuar nga AstraZeneca

Autoriteti shëndetësor brazilian Anvisa, tha të mërkurën se një vullnetar i cili mori pjesë në një provë klinike të vaksinës COVID-19 të zhvilluar nga...

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

“Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë”, Mitsotakis: Nga e shtuna me kufizime

Jo vetëm Italia, por edhe Greqia vijon me shifra të frikshme të të infektuarve. Masa të tjera do të hyjnë në fuqi, duke kufizuar...

“Pas 10 ditësh del dhe nuk infekton të tjerët”/Epidemiologu jep lajmin e mirë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, në një lidhje ‘Skype’ në ‘Wake Up’ në Top Channel, sqaroi udhëzimin më të fundit nga ekspertët e shëndetit, i cili...

Emisioni “Stop” në Tv Klan, këtë të martë ka trajtuar një temë shumë të ndjeshme, dhunën ndaj fëmijëve të mitur. Edhe herë të tjera “Stop” ka trajtuar tema të tilla, të cilat pas denoncimit kanë gjetur zgjidhje.

Sot “Stop” publikoi një incident dhune ndaj një fëmije 2 vjeç në çerdhen dhe kopshtin privat “The Future”, në zonën e Don Boskos në Tiranë. Nëna e 2-vjeçarit, e cila ka bërë dhe denoncimin në “Stop” tregon se në datën 29 shtator, e telefonon drejtoresha e çerdhes, duke i kërkuar të shkojë të marrë fëmijën, pasi ai dëmtuar veten.

E ëma e gjen fëmijën të grricur e çjerrë në fytyrë nga njëra anë dhe kafshuar në anën tjetër. Pasi kërkon shpjegime nga drejtuesit e çerdhes, drejtuesit e çerdhes nxjerrin versionin e ri, që e ka dëmtuar një fëmijë tjetër. “Unë si prind them se është mungesë neglizhencë nga stafi. Kam kërkuar kamerat, pasi në fillim kur ka dërguar fëmijën në këtë kopsht më thanë se ka kamera, por tani më shpjeguan se nuk ka kamera në dhomën e gjumit”, shprehet nëna e fëmijës.

Zonja ka kërkuar hapjen e kamerave, për të kuptuar se çfarë ka ndodhur me fëmijën e saj, ndërsa ka bërë edhe denoncim në komisariatin Nr.3 në Tiranë, pasi anjë prej edkutaoreve nuk mban përgjejgësi për dëmtimin e fëmijës dhe justifikohen duke thënë se nuk kanë qenë në dhomë në momentin kur ka ndodhur ngjarja.

Nëna e fëmijës: Denoncimin e kam mbrëmë mbrëmë, më thanë që të telefonoja me këtë numër.

Polici Griseld Stafa: Po, po!

Nëna e fëmijës: Ju jeni Grsield Stafa?

Polici Griseld Stafa: Po unë jam. Unë jam, unë jam.

Nëna e fëmijës:  Do vini në të kontrolloni ambientin. Si do procedohet?

Polici Griseld Stafa: Si e ka emrin ai kopshti?

Nëna e fëmijës: “The future”

Polici Griseld Stafa: Ku ndodhet ky, kshu fiks?

Nëna e fëmijës: Në Don Bosko.

Polici Griseld Stafa: Ok, mirë dakord!

Nëna e fëmijës: Po kur do shkoni.

Polici Griseld Stafa: Ne tashi jemi këtu ke “Ministria e Drejtësisë”, se do bëhet një protestë!

Nëna e fëmijës: Është më e rëndësishme protesta se dhunimi i fëmijës tim?

Polici Griseld Stafa: Po tashi ca t’ them unë tashi? Nuk e di tashi… në rregull, në rregull…

Nëna e fëmijës: Po më jep pra përgjigje,ç’a është kjo në rregull.

Polici Griseld Stafa: Do ta ndjek unë pra, në rregull!

Nëna e fëmijës: Ju lutem merreni seriozisht se kemi të bëjmë me një fëmijë.

Polici Griseld Stafa: Po patjetër, patjetër!

Nëna e fëmijës: Bëhet fjalë për fëmijë dhe ata mund të fshijnë kamerat.

Polici Griseld Stafa: Nuk i fshijnë dot kamerat, jo!

Nëna e fëmijës shprehet se do i shkojë deri në fund kësaj çëshje, pasi do të zbuloje se çfarë i ka ndodhur djalit të saj. “Duhet të mbajë dikush përgjegjësi në këtë kopsht”, shprehet ajo.

Nëpërmjet kamerës së fshehtë, nëna i drejtohet çerdhes, ku drejtoresha i kërkon ndjesë, duke i thënë se tani do t’i rrijë në kokë fëmijës.

Qytetarja: Si kalove Arjana? Mund të flasim pak për pjesën e çunit?

Drejtoresha: Unë ta kam treguar të vërtetën!

Qytetarja: Versionin, që fëmija është bërë vetë.

Drejtoresha: Të kam thënë atë, që më kanë thënë gocat( edukatoret).

Edukatorja: Arjana, t’i mbaj tek klasa?

Drejtoresha: Jo, jo, se nuk…bëhen si histerike, dhe mërziten prindërit, o Anxh.

Qytetarja: E ka parë njeri, që ai është bërë vetë?

Drejtoresha: E kanë parë me vonesë!

Qytetarja: E ka arrit në konkluzionin, që është bërë vetë pa e parë ajo, se cfarë ka ndodh.

Drejtoresha: Gocat( edukatoret) thanë, meqë ishte xxx aty(fëmijë tjetër) afër, menduan, se xxx ka tendencë të gërrici, dhe mami vet nuk e mohon atë. As ato nuk janë të sigurta, tashi!

Qytetarja: Atëherë, kur nuk janë të sigurta, pse japin versionin, që fëmija është bërë vetë? Këtu janë dhëmbë, njëri krah.

Drejtoresha: Dhëmbë?

Qytetarja: Krahu tjetër, janë thonj!

Drejtoresha: Pse dhëmbë janë këtu?

Qytetarja: Po, janë dhëmbë!

Drejtoresha: S’ia kam vënë re! Unë ia thashë edhe sot, o goca po pse me goca? A e patë? Po s’e kemi parë me Arjanë,- thotë Migena (edukatore). Nuk e kam parë!

Qytetarja: Atëherë, thuaji Migenës- je e papërgjegjshme! Unë e kam problemin këtu: përvec pjesës, që ai ëshët dëmtuar fizikisht, djali im nuk është mirë! Nuk më duron dot mua! Është në një fazë, që nuk fle gjithë natën! Zgjohet natën, më sheh mua si “gogol”.

Drejtoresha: Po mirë, se…

Qytetarja: E kam cuar tek lodrat këtu (pranë cerdhes), dmth kishte kap makinën, lozte dhe qante. Nuk është mirë psikologjikisht, që do të thotë, me të vërtetë është trembur!

Drejtoresha: Unë të thashë ty, sille, se unë do t’i qëndroj në kokë! Unë të thashë.

Qytetarja: Ku të kem unë besim! Të sjell unë fëminë?

Drejtoresha: Ta garantoj unë atë!

Qytetarja: Këtë ma ke garantu që ditën e parë, Arjanë! Arjana, do ta zgjidhim në rrugë ligjore. Vazhdojmë rrugën ligjore, ishalla qetësohemi dy palët! Kaq! /tvklan.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta, propozim ekstrem: Kush prek votën, t’i pritet dora si në Mesjetë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është i bindur se pas 25 prillit Shqipëria do të hyjë në një epokë të re. Në një prononcim për...

Rast i veçantë: Mbrojtësi i Interit, negativ dy ditë pasi u infektua me Covid

Mbrojtësi, Achraf Hakimi kthehet negativ vetëm dy ditë pasi rezultoi pozitiv në prag të ndeshjes kundër Borussia Mönchengladbach. Një rast sa i çuditshëm, aq edhe...

Nuk kaloi vetingun, KPA rikthen në detyrë kreun e Gjykatës së Apelit në Shkodër

Fuat Vjerdha bëhet i pari në sistemin e drejtësisë, i cili rikthehet në detyrë si kryetar i Gjykatës së Apelit në Shkodër. Komisioni i...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

U shoqërua në polici, lirohet ish-deputeti Eduart Ndocaj

Ish-deputeti, Eudart Ndocaj është lënë i lirë nga policia. Ndocaj u arrestua paraditen e sotme përpara shtëpisë së At Gjergj Fishtës në Lezhë, teksa pritej...