E mërkurë, 16 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Fatkeqësi për Iranin: Merr zjarr dhe fundoset anija e tyre luftarake

Irani pësoi një katastrofë tjetër poshtëruese pasi anija e tyre më e madhe luftarake, të cilën ata e quajnë anije mbështetëse të stërvitjes detare, u fundos në det të hapur si pasojë e një zjarri. Zjarri ndodhi afër portit të Jask-ut në Gjirin e Omanit.

Fatkeqësia u konfirmua nga Tasnim News në Iran, në mëngjes, dhe burime të tjera raportuan të njëjtën gjë. Irani thotë se “janë marrë masa për të shuar zjarrin, personeli i trajnuar është zbritur dhe është nxjerrë në breg”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...