E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 9 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport:

  • Italia dha sinjal
  • Juve dopio sulm: Lokateli dhe Jesus
  • Saki i jep zemër Sarrit: “Rrit nivelin”

Corriere delllo Sport:

  • Sarri dhe Xhixhio më në fund. Tekniku i thotë po Lacios, Donaruma-PSG, ka dakordësi
  • Murinjo përgatit ardhjen, Roma shpejton për Xhakën

AS:

  • Debutimi në rrezik, Diego Llorente i dyti pozitiv në ekip

Mundo Deportivo:

  • Alternativa Sterling, acarim me Dembelenë
  • Lautaro ëndërra e Simeones

L’Equipe:

  • Me Wijnaldumin Parisi gati për sulm
  • Zhiru me gazin dërrasë

Përgatiti: Tirana Today

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...