E martë, 27 Korrik, 2021
32.5 C
Tirana

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 29 qershor 2021

L’Equipe:

  • Përtokë

La Gazzetta dello Sport:

  • Konte voton Mançinin
  • Ciao, ciao Mbape!
  • Tërbimi i Ronaldos, Juventus/ Nëse ikën Gabriel Jesus plani B

 

Corriere dello Sport:

  • Kristiano në kryq
  • Italia, ja plani për të ndalur Lukakun
  • Mbape ndëshkon Francën , me penallti kalon Zvicra

AS:

  • Tiki-casta (garë), ditë historike në EURO, 14 gola dhe shumë penallti

Mundo Deportivo:

  • Manita epike
  • Blutë nokaut, Zvicra rivale e Spanjës

/Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta: Zbrazja e Shqipërisë po kthehet në një fatkeqësi kombëtare

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje me shpopullimin e vendit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Meta shkruan...

Raporti i OSBE për zgjedhjet e 25 prillit, reagon delegacioni i BE në Shqipëri

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri, ka reaguar pas publikimit të raportit final nga ana e OSBE-ODIHR, për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas...

BE: 70% e qytetarëve të vaksinuar me së paku një dozë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se 70 për qind e qytetarëve të rritur të BE-së kanë marrë së paku një...

Emri/ Kush është personi i dyshuar për trafik droge, që i shpëtoi policisë

Zbardhet emri i personit i cili arriti që t'i shpëtonte operacionit të policisë ditën e sotme, në zonën e ''Varrit të Bamit'' në kryeqytet,...

Koronavirusi/ Brataj: Delta ka edhe 3 variante të tjera

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se varianti indian i koronavirusit, Delta pritet që të mbizotërojë të gjithë botën, dhe se ky mutacion,...