E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 25 korrik 2021

La Gazzetta dello Sport:

 • Gati, nisja, ar/ Taekwondo
 • Bufom, hidhem për të pritur Botërorin

Corriere dello Sport:

 • Ari i parë i një 20 vjeçari
 • Taekwondo/ Ai sport është filozofi
 • CR7 rri tek Juventusi

AS:

 • Shije ari/ Adriana Cerezo ar në taekwondo vetëm 17 vjeç
 • Barcelona/ Memfis debuton me gol

Mundo Deportivo:

 • Memfis gjëmon që tani
 • Adriana Cerezo, gjuajtje prej ari

L’Equipe:

 • Paris 2024, lojërat e një shekulli të ri
 • Historia jonë/ Emigranti gjeorgjian i ardhur në Francë për arsye politike, Luka Mkheidze, ari i parë i Francës

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...