E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 20 korrik 2021

La Gazzetta dello Sport:

 • Ibra, me nxitim djalli
 • Inter-Nandez, OK i Inzagit
 • Juve, Pjaniç për gushtin

Corriere dello Sport:

 • Inzagi kundër të gjithëve
 • Një infektim tek axurrët/ Ekipi olimpik italian
 • Osimhen pa limite

AS:

 • Tjetër verë “low cost”
 • Grizman i largohet Atletikos
 • Basket/ Gjysmë ndeshje për të ëndërruar

Mundo Deportivo:

 • Depay “Vij për të fituar”
 • Barcelona-Real, ‘Classico’ legjendash sonte 19:00 në Izrael

L’Equipe:

 • Lepujt dhe breshkat
 • Lojërat Olimpike/ Bach:”Një mesazh i fortë bashkimi”

/Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...