E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 19 korrik 2021

La Gazzetta dello Sport:

 • Inter dëgjo Lukakun “Kampionët jemi ne”
 • Milani flet frëngjisht
 • CR7 luan me gjëagjëza: Janë orët e vendimit

Corriere dello Sport:

 • Ronaldo: Vendos unë
 • Murinjo gradon Dzekon kapiten
 • Poker i Osimhen, e para është një “Show”

AS:

 • Ora e auto-transferimeve
 • Pedri bën histori
 • Pogacar mbret në Paris

Mundo Deportivo:

 • Koman ambicioz
 • Duan një bishë për mesfushën

L’Equipe:

 • Luis mbretëror
 • Pa të tjerë (foto kryesore)

/Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...