E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 15 korrik 2021

La Gazzetta dello Sport:

  • Zonjë je që tani në Maks(imum)
  • Juve dhe Milan shkëndija menjëherë/ Ndeshen në javën e katërt

Corriere dello Sport:

  • Sarri-Murinjo, në të gjashtën, në 22 gusht rinis një kampionat që premton emocione të mëdha
  • Napoli – jUve në javën e tretë

AS:

  • Messi dhe 5 vite të tjera
  • Grizman afrohet me Atletikon

Mundo Deportivo:

  • Messi 5 vite
  • Florengate (skandali Florentino Perez)
  • PSG-ja merr Donnarumman, MVP-në e Europianit

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...

E vr*u për pronën/ “I trembem hakmarrjes”, vëllai i vras*sit kërkon mëshirë

Pak ditë më parë, një sherr mes kushërinjve për pronën në Lushnje përfundoi me një të vrarë. Autori i krimit, Kastriot Hasalla pritet të...

‘Cënoi besimin e publikut’, KPA shkarkon prokurorin e Krimeve të Rënda

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA), shkarkoi nga detyra prokurorin e Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj. Në vendim thuhet se Hajdarmataj ka cënuar besimin...