E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 1 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport:

 • Interi skudeto-‘rap’, Lukaku: Ky titull është si një varg i Jay-Z: Nëse beson tek vetja në fund ia del
 • Mou thirrje Xhixhios
 • Alegri sheh Anjelin

Corriere dello Sport: 

 • Blic Lacio, Sarri është më pranë, drejtori sportiv Tare në Toskanë, në shtëpinë e trajnerit
 • Xhixhio, ja e vërteta

AS:

 • Historia e një frakture, gjithçka nisi në dimër, Zidan nuk e kuptoi mungesën e përforcimeve
 • Aguero: Besoj se Messi qëndron

Mundo Deportivo:

 • Killeri Kun
 • Kurse sot Erik Garsia
 • Nadal debuteon ndaj Popyrinit, Gabrine Muguruza bie

L’Equipe:

 • Një ëndërr pa fund
 • Zhgënjimi i bluve (Hollandë U21 2-1 Francë U21)

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...