E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Faqet e para të gazetave sportive, 28 korrik 2021

La Gazzetta dello Sport:

  • Faleminderit Fede/ Olimpiada Pellegrini je një mit
  • Alegri, Ronaldo duhet t’më japësh më shumë

Corriere dello Sport:

  • Pelegrini legjendë: Italianet ekzaltohen, tre perla të tjera në lojëra/ W (fitore) vajzat
  • Alegri:
  • Alegri, Ronaldo dua më shumë

AS:

  • Një legjendë/ Maialen Churraut, ar i lavdishëm në moshën 38 vjeçare
  • Varane tek Junajtid

Mundo Deportivo:

  • Memfis, e di se ç’kërkon Komani nga unë
  • Bravo! Maialen Churraut, medalja e vet e 3-të olimpike dhe medalja e 3-të e Spanjës në Tokio

L’Equipe:

  • Mu në zemër/ Xhudo femra -63 kg, Clarise Agbegnenou kampione

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...