E diel, 28 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

Faqet e para të gazetave europiane sportive, 2 korrik 2021

La Gazzetta dello Sport:

  • Ne jemi Italia
  • CR& me Dybala-n, Juventusi nuk ka sinjale lamtumire

Corriere dello Sport:

  • Ne me ju
  • Roma, fillon sot epoka Murinjo

AS:

  • Uri për lavdi
  • Ramos ikën tek PSG-ja

Mundo Deportivo:

  • Për gjysmëfinalet
  • Messi ka nevojë për Barçën dhe Barça ka nevojë për Messin

L’Equipe:

  • Turi i Francës, si klasike/ Etapa me 249 km nga Vierzon në Le Creusot
  • Belgjika, numri 1 obligim/ 21:00 Belgjikë-Itali

/Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...