E diel, 20 Shtator, 2020
26 C
Tirana

Faktet/ Rama zbulon nëse makina e tij është e blinduar: Ja kur e kam marrë

Më të lexuarat

EMRI/ Arrestohet 34-vjeçari që ekzekutoi Emiljano Ramazanin dhe Regis Runajn

Një 34-vjeçar ka rënë sot në prangat e policisë, pasi akuzohet se është porositësi dhe ekzekutuesi i dy vrasjeve të ndodhura në muajin korrik...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

FOTO/ Arrestohet këngëtarja shqiptare në Morinë, ja çfarë iu gjet në makinë

Policia Kufitare në Morinë ka arrestuar ditën e sotme këngëtaren e njohur shqiptare, Fjolla Morina. Bëhet me dije se këngëtarja nga Kosova është kapur me...

Mesdheu Lindor/ Macron mesazh në gjuhën turke për Erdogan

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka deklaruar se është pro dialogut mes Greqisë dhe Turqisë për Mesdheun Lindor. Përmes një postimi në Twitter, Macron i ka...

Bilanci/ Regjistrohet numër i lartë viktimash gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë...

Zbardhet shkaku i sherrit të dhunshëm me 1 të vdekur e 2 të plagosur në Durrës

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Durrës, ku i vrarë mbeti 39-vjeçari Armando Baboçi dhe u plagos djali...

Deputeti kapet nga kamerat duke parë video erotike në parlament

Deputeti tajlandez, Ronnathep Anuwat, është filmuar nga kamerat duke parë një video me pullë të kuqe në Parlament. Mediat në Tajlandë shkruajnë se deputeti kishte...

Durrës: Vranë babain dhe plagosën të birin, 5 të arrestuar e 3 në kërkim

  Policia e Durrësit ka zbardhur ngjarjen e djeshme në Durrës, ku pas të shtënave me armë mbeti i vrarë një 39-vjeçar dhe u plagos...

Vrau me thikë në zemër 33-vjeçarin pasi u zunë për rrugën, arrestohet autori i dyshuar në Durrës

Policia e Durrësit ka arrestuar autorin e dyshuar të ngjarjes së djeshme ku ndërroi jetë 33-vjeçari, Idajet Dulla. Ai është shtetasi Arbër Kote, 26-vjeç,...

U kap me armë në makinë, Fjolla Morina pranon autorësinë: Kisha harruar të ndërroja çantën

Këngëtarja Fjolla Morina, ka pranuar autorësinë e armës për të cilën u arrestua ditën e djeshme në doganën e Morinës në Kukës. Ajo ka...

Kryeministri Rama shkoi mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” me një makinë, e cila të dukej sikur ishte e blinduar. Moderatori Blendi Fevziu e pyeti se nga kush mbrohet me një mjet të tillë, dhe se nga kush ka frikë se do ti bëjnë atentat?!

Referuar edhe akuzave të parashtruara më herët nga ana e opozitës, kryeministri Rama konfirmoi se mjeti me të cilën ai lëviz, nuk është aspak i blinduar. Ndër të tjera Rama zbuloi se ai nuk di ti japë makinës, dhe se mjeti që posedon është marrë që në vitin 2009.

“Nuk është e blinduar. Gazeta e këtij, në faqe të parë me titull jep lajmin se kryeministri ikën me makinë të blinduar. E ka verifikuar dhe thotë se është e blinduar, nëse opozita konsiderohet burimi i së vërtetës, ky është një problem i madh.

Por minimumi që bën gazeta, të thotë sipas opozitës. Të verifikojë dhe të thotë iku me makinë të blinduar. Makina është e vitit 2009, kur unë kam qënë në opozitë. Ma ka sjellë im vëlla, makina që përdor si kryeministër nuk ka qënë e blinduar. Ka dalë një lajm se kam blerë një makinë qindra mijëra euro. E kam marrë me qira një makinë nga servisi. Unë përdor atë makinë, sepse nuk kam dashur ti kushtojë para që nuk ishin të nevojshme për ti shpenzuar. Nuk di ti japë makinës. Unë s’kam asnjë makinë të blerë si kryeministër. Makina është që në vitin 2009”.

Lexo edhe :   “Konflikt i stisur, kërkojnë qiqra në hell”/ Gjiknuri: ODIHR-i nuk është si ato burrat e moçëm

TIRANA TODAY

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“E akuzonte se ka 3-4 dashnore”, flet babai i të riut që tentoi vetëvrasjen në Fier

Lidhur me ngjarjen e djeshme ku Elton Meta ka kanosur me armë familjen e bashkëshortes së tij e më pas ka tentuar të vetëvritet...

Alarmante/ Rriten frikshëm shifrat e infektimeve në Francë

Shifrat në Francë vazhdojnë rritjen alarmante për shkak të koronavirusit. Vetëm në 24 orët e fundit janë regjistruar 13.498 raste të reja me Covid-19,...

U kap me armë në makinë, Fjolla Morina pranon autorësinë: Kisha harruar të ndërroja çantën

Këngëtarja Fjolla Morina, ka pranuar autorësinë e armës për të cilën u arrestua ditën e djeshme në doganën e Morinës në Kukës. Ajo ka...

Tronditet sërish Greqia, lëkundje tërmeti

Pak minuta më parë Greqia është tronditur nga një tjetër tërmet. Ai ka qenë me magnitudë 4.3 i shkallës Richter. Sipas faqes europiane EMSC, lëkundjet...

Drejtonte rrjetin e shpërndarjes së drogës në Korçë, arrestohet 37-vjeçari

Është arrestuar ditën e sotme në Korçë Zalmir Qyteti, për shpërndarje të drogave të forta. Ai është organizatori i shpërndarjes së lëndëve narkotike, i...