E mërkurë, 8 Prill, 2020
23 C
Tirana

“Fair play” financiar, UEFA heton klubet që mashtruan

Lexo edhe ...

Mbretëria e Bashkuar regjistron numrin më të madh të viktimave në 24 orët e fundit

Vijon të rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Mbretërinë e Bashkuar. Pas disa ditësh përmirësimi të situatës, ditën e djeshme Mbretëria e Bashkuar regjistroi...

Kurti: Do themeloj një ekip negociator! Unë drejtues, Thaçi anëtar

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti i ka shkruar letër Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian për Dialogun dhe Çështje të tjera Rajonale të...

Temperaturat në rritje, njihuni me parashikimin e motit për nesër

Vendi ynë vijon të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike, ndërsa moti do të jetë i kthjellët përgjatë gjithë ditës së sotme në të...

Maqedoni e Veriut/ Shënohen 3 viktima në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut është rritur, duke shkuar në 29. Sipas mediave vendase, në 24 orët e fundit në Maqedoni...

UEFA kërkon të çojë në një tjetër shkallë luftën e saj për respektimin e rregullave Financiare.

Pas dënimit të Manchester City me përjashtimin për 2 vjet nga ‘Champions League’ dhe gjobën e majme, tani po studiohen edhe klubet e tjera që dyshohet se kanë mashtruar me bilancet.

Mediat e huaja raportojnë se ekspertët do të hetojnë nëse marrëveshjet mes klubeve për të rritur vlerën e lojtarëve që të shmangen gjobat dhe dënimet, është bërë sipas një çmimi real tregu, apo është manipuluar.

UEFA prezantoi sistemin e rregullave “Financial fair play” në vitin 2010, me zotimin për të futur klubet në rrugën e duhur.

Objektivi ishte përafrimi i kostove me shpenzimet, dhe skuadrat duhet praktikisht jo vetëm të fokusohen te borxhet por edhe të mbajnë një ekuilibër të llogarive për të evituar falimentime.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Mbretëria e Bashkuar regjistron numrin më të madh të viktimave në 24 orët e fundit

Vijon të rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Mbretërinë e Bashkuar. Pas disa ditësh përmirësimi të situatës, ditën e djeshme Mbretëria e Bashkuar regjistroi...

Kurti: Do themeloj një ekip negociator! Unë drejtues, Thaçi anëtar

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti i ka shkruar letër Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian për Dialogun dhe Çështje të tjera Rajonale të...

Temperaturat në rritje, njihuni me parashikimin e motit për nesër

Vendi ynë vijon të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike, ndërsa moti do të jetë i kthjellët përgjatë gjithë ditës së sotme në të...

Maqedoni e Veriut/ Shënohen 3 viktima në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut është rritur, duke shkuar në 29. Sipas mediave vendase, në 24 orët e fundit në Maqedoni...

Ndjesë dhe falenderime ndaj infermiereve tona të vyera

Nga Prof. Dr. Isuf Kalo Sot është Dita Botërore e Shëndetit dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë ka vendosur t’ua përkushtojë këtë ditë juve, infermiereve të...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT