Facebook publikon ‘Tuned’, një aplikacion për çifte

Pas një aplikacioni për takime romantike, Facebook mendon ti mbajë e çiftet bashkë.

Rrjeti social ka vënë në dispozicion Tuned, një aplikacion të ri të krijuar nga New Product Experimentation, një grup pune i lindur korrikun e kaluar të cilët kishin për qëllim konceptimin dhe eksperimentimin e aplikacioneve të reja.

Tuned është një lloj chat-i për dy, e krijuar për të qëndruar në sintoni duke shkëmbyer fjalë dhe mesazhe zanore,gjendjen e humorit , foto dhe muzike (përmes Spotify).Aplikacioni aktualisht është në dispozicion vetëm në SH.B.A. dhe vetëm në iPhone dhe iPad.

“Tuned është një hapësirë ​​private, ku ju dhe gjysma juaj mund të jeni vetëm. Mund të jeni po aq të embel, ekstravagant ashu sic jeni ne te vertete edhe kur jeni larg”, thuhet në përshkrim.

Facebook shtatorin e kaluar lansoi Facebook Dating, një aplikacion takimesh që garon me Tinder, Meetic dhe të tjerët.

Aplikacioni është i disponueshëm në 20 vende, por jo në Evropë, ku publikimi – i pritur në ditën e Shën Valentinit – u shty për shkak të një inspektimi nga garantuesi irlandez i privatësisë.