E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

Evropa “mbërthehet” nga koronavirusi/Njihuni me 3 vendet pa asnjë rast infektimi

Koronavirusi po përhapet me ritme të shpejta në pothuajse të gjitha vendet e botës. Pas Azisë, Evropa tashmë është kontinenti i dytë që shënon më shumë të prekur nga koronavirusi.

Vetëm në Itali janë regjistruar më shumë se 7 mijë të infektuar, prej të cilëve janë shënuar 366 viktima.

Shumica e shteteve në Evropë kanë konfirmuar rastet e para me koronavirus, së fundmi edhe Shqipëria. Por ka ende pak vende ku virusi vdekjeprurës nuk ka depërtuar akoma.

Kosova, Mali i Zi dhe Qipro nuk kanë shënuar ende asnjë të infektuar me koronavirus. Në të tre shtetet janë bërë teste të shumta, por sipas autoriteteve zyrtare ato kanë rezultuar të gjithë negative.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Politikanët kërkojnë vaksinimin e fëmijëve

“Pasaporta e vaksinës”, një “teori konspirative” që po bëhet realitet

Një ditë më parë është konfirmuar zyrtarisht se New Yorku do të lejojë vetëm të vaksinuarit në bare, palestra e aktivitete argëtuese. Lajmi është...

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...

Kursi i këmbimit/Rritje e lehtë e euros, dollarit dhe paundit

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e euros, paundit britanik,  dollarit dhe frangës zvicerane. Më poshtë do të gjeni...

Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit 1- Profesori i shkencave politike: Forcimi i sovranitetit të Kosovës, garanton integrimin e gjithë rajonit 2-...