Kultura

Eurovizioni/ Sonte nata e parë, ja kur këndon Jonida Maliqi

               Publikuar në : 17:20 - 14/05/19 S.N

Sonte është nata e parë e festivalit “Eurovision Song Contest 2019”, që organizohet në Tel Aviv. Në total, janë 17 shtete që konkurrojnë sonte, konkretisht Mali i Zi, Finlanda, Polonia, Slovenia, Republika Çeke, Hungaria, Bjellorusia, Serbia, Belgjika, Gjeorgjia, Australia, Islanda, Estonia, Portugalia, Greqia dhe San Marino.

Ndërkohë, përfaqësuesja e Shqipërisë, këngëtarja Jonida Maliqi do të performojë e 14-ta në natën e dytë të festivalit me këngën “Ktheju Tokës”.

Organizatorët e festivalit kanë premtuar surpriza dhe ndër të tjera në këtë festival do të këndojë dhe këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira, ndërsa pritet të performojë edhe Madonna.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT