E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Eurovizion/ Italia fiton festivalin e këngës, Shqipëria vetëm vendi i 21-të

Italia ka fituar festivalin europian të këngës Eurovizion 2021. Nga 26 këngë konkurente në garën për cmimin e madh në natën finale, ishte Italia që fitoi me 524 pikë të grumbulluara. Grupi ‘Maneskin’ me këngën ‘Zitti e Buoni’, arriti të ngrejë trofeun në “Eurovision 2021” i ardhur nga festivali italian Sanremo.

Një përfaqësim dinjitoz është vlerësuar dhe ai i Anxhelës teksa është duartrokitur nga mijëra spektatorë në sallë, por pikët e renditën Shqipërinë në vendin e 21-të nga 26 pjesëmarrës.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

‘Basha vodhi zgjedhjet’, grupimi ‘Për PD’-në zbardh shkeljet

Grupimi 'Për PD-në' ka dalë në një konferencë për media, ku kanë listuar arsyet pse Basha fitoi një mandat të tretë në krye të...

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...