E premte, 26 Shkurt, 2021
15 C
Tirana

Europa në valën e dytë të pandemisë, në Wuhan ndizet jeta e natës

Në një kohë kur në Europë raportohen rritje të rasteve të reja me koronavirus nga dita në ditë, duke bërë të mendohet se vala e dytë ka goditur kontinentin, në Wuhan jeta është rikthyer në normalitet.

Rikujtojmë se Wuhan, para disa muajsh u konsiderua vatra e shpërthimit të koronavirusit, ndërkohë aktualisht është një nga vendet me më pak të infektuar.

Sakaq, jeta e natës ka rinisur sërish!

Në fotot e publikuara së fundmi në rrjetet sociale shfaqen mijëra të rinj që janë bërë pjesë e një feste madhështore në Parkun Ujor të “Maya Beach” në Wuhan, duke qëndruar pranë njëri-tjetrit, pa maska.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ku të gjejmë një popull që do të zezën e vet?

Qysh mbrëmë e tash e mbrapa, nuk ka mbet gja tjetër, veç të gjejmë atë popull që do të zezën e vet!,- do të...

Greqia shtyn “lockdown-in”, Athina sërish në izolim nga Covid-19

Greqia ka vendosur shtyrjen e lockdown-it të ashpër në periferinë e Atikës, përfshi kryeqytetin e vendit Athinë dhe zonën e Pireut. Të dhënat shqetësuese epidemiologjike...

E pabesueshme në Brazil/ VAR-i i heq trofeun skuadrës së njohur (Video)

E pabesueshme çfarë i ka ndodhur ditën e sotme skuadrës braziliane të Internacional. U luajt sot java e fundit në elitën e futbollit brazilian,...

Lideri i opozitës ruse, Alexei Navalny transferohet në një burg jashtë Moskës

Udhëheqësi i opozitës ruse Alexey Navalni është dërguar në një burg jashtë Moskës për të vuajtur dënimin, tha avokati i tij të enjten, një...

Kurba e koronavirusit mbetet e lartë, 20 viktima në 24 orët e fundit

Kurba e koronavirusit në Shqipëri vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 916 raste të reja. Ndërkohë, 20 persona...