E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Europa League/ Milan në krye të grupit, ja skuadrat e kualifikuara (Rezultatet)

Janë mbyllur 10 ndeshjet e fundit për fazën e grupeve në Ligën e Europës, teksa janë përcaktuar edhe skuadrat e fundit që kalojnë në fazën tjetër.

Në grupin G, Lestëri dhe Braga kalojnë në fazën e tjetër, me të dyja skuadrat që e kanë mbyllur me fitore fazën e grupeve.

Në grupin H, një supergol i Hauge i ka dhënë fitoren Milanit ndaj Spartës së Pragës, duke i ngjitur në vendin e parë me 13 pikë, 2 pikë më shumë se Lilë e vendit të dytë.

Në grupin I, Vijareali dhe Makabi i Tel Avivit ia kanë dalë të sigurojnë kalimin e grupeve.

Në grupin J, Totenhemi nuk ka zhgënjyer, teksa ditën e sotme ka mposhtur Antverpin dhe së bashku të dyja skuadrat kalojnë më tej.

Në grupin K, janë kualifikuar Dinamo e Zgarebit dhe Volfsberer, ndërsa në grupin L, kalon Hofeneimi dhe Crvena Zvezda.

REZULATET:

Grupi G

Lester-AEK  2-0

Under 12′, Barnes 14′

Braga-Zoria 2-0

Hana 61′ (aut), Horta 68′

Grupi H

Sëlltik-Lilë  3-2

Julien 22′, MekGregor 28′, Turnbull 75’/ Ikone 24′, Ueah 74′

Sparta-Milan  0-1

Hauge 23′

Grupi I

Makabi-Sivaspor  1-0

Saborti 66′

Vijareal-Karabag  (Nuk luhet, për shkak të rasteve me Koronavirus te ekipi mik)

Grupi J

Ludogorets-LASK  1-3

Manu 46’/ Uiesinger 56′, Rener 62′, Madsen 67′

Totenhem-Antverp  2-0

Karlos Vinisius 57′, Lo Kelso 71′

Grupi K

Dinamo Zagreb-CSKA  3-1

Gvardiol 28′, Orsiç 41′, Kastrati 75’/ Bistroviç 76′

Volfsberger-Fejnord  1-0

Jovljeviç 31′

Grupi L

Hofeneim-Gent  4-1

Joveljiç 31′, Skov 26′, Beier 49′, Kramariç 64’/ Fortuna 81′

Lexo edhe :   E bujshme/ Milani kërkon Gjimshitin për 15 milionë euro

Slovan-Crvena Zvezda  0-0

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...