Ekonomi

Euro shfaqet i qëndrueshëm. Dobësohen Paundi dhe Dollari


               Publikuar në : 15:46 - 30/10/19 M S

Monedha e Eurozonës ka qëndruar në po të njëjtat vlera sikurse ditën e djeshme, duke u kuotuar edhe sot me 123 lekë.

Ndërkaq Paundi Britanik është dobësuar këtë të mërkurë, duke zbritur në vlerën e 142.5 lekë, referuar të dhënave të Credins Bank.

Dollari Amerikan ka pësuar rënie prej 0.3 pikësh, gjithashtu duke kapur nivelin e 110.5 lekëve këtë mes jave.

Franga Zvicerane ka rënë në kuotën e 111.3 lekëve, krahasuar me ditën e djeshme.

Dollari Kanadez dhe ai Australian janë këmbyer sot me përkatësisht 84.4 lekë dhe 75.8 lekë. /SCAN

 


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT