Ekonomi

Euro mbetet statik, forcohen ndjeshëm monedhat e huaja


               Publikuar në : 13:57 - 21/01/20 M S

Këtë të martë, monedha europiane vazhdon të qëndrojë në të njëjtat vlera sikurse dje, duke u blerë me 121.8 lekë dhe shitur me 122.4 lekë.

Ndërkaq, dollari amerikan është forcuar në krahasim me ditën e djeshme, duke u blerë sot me 109.7 lekë dhe shitur me 110.4 lekë, sipas tregut valutor vendas.

Paundi britanik gjithashtu ka fituar pikë këtë të martë, duke u blerë me 142.2 lekë dhe shitur me 143 lekë, referuar kursit të këmbimit lokal.

Franga zvicerane vazhdon të qëndrojë e fortë në raport me lekun, teksa është blerë sot me 112.7 lekë dhe shitur me 113.5 lekë. /SCAN


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT