Ekonomi

Euro dhe Paundi nuk regjistrojnë luhatje, Dollari pëson rënie


               Publikuar në : 20:45 - 19/11/19 M S

Monedha e Eurozonës nuk ka shfaqur luhatje gjatë ditës së martë, duke qëndruar edhe sot sikurse dje në kuotën e 122.4 lekëve.

Edhe Paundi britanik vazhdon ditën e sotme të kuotohet njësoj, duke mos shfaqur ndryshime nga vlera e 143.2 lekëve, referuar të dhënave të Credins Bank.

Dollari amerikan ka pësuar një rënie të lehtë, duke zbritur në nivelin e 110.4 lekëve, krahasuar më ditën e djeshme.

Franga zvicerane nuk ka regjistruar lëvizje, duke mbetur edhe sot në vlerën e 111.5 lekëve.

Dollari kanadez dhe ai australian këmbehen sot me përkatësisht 83.5 lekë dhe 75 lekë. /SCAN

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT