E hënë, 18 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Euro dhe paundi nisin javën me rënie, nuk ndryshon dollari dhe franga

Këtë të hënë, dollari ka pësuar një vlerë të njëjtë krahasuar me javën e kaluar, duke u blerë në treg me 101.2 lekë dhe shitur me 102.4 lekë.

Ndërsa monedha e euros ka pësuar rënie, duke u blerë në treg me 123.2 dhe shitur me 123.9 lekë.

Paundi gjithashtu ka pasur një rënie të lehtë, duke u blerë në treg me 135.8 dhe shitur me 137 lekë.

Franga zvicerane ka qëndruar statike duke u blerë me 113.3 lekë dhe shitur me 114.3 lekë. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...