E enjte, 2 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Euro 2020/ Nisin llogaritë e para, ja shanset e secilit ekip në secilin grup

Kush mund të kalojë ose të eliminohet në raundin tjetër të ndeshjeve dhe çfarë i duhet secilës skuadër për të arritur në fazën e 1/8-ave.

Grupi A

Italia do të kalojë nëse mund Zvicrën. Ata do të konfirmohen në vendin e parë nëse fitojnë dhe Uellsi nuk mund Turqinë.

Uellsi dhe Zvicra nuk mund të konfirmohen në dy më të mirët ose të eliminohen pas ndeshjes së dytë.

Turqia nuk do të jetë në gjendje të përfundojë në dy vendet e para nëse humbet ndaj Uellsit.

Grupi B

Belgjika kualifikohet nëse mund Danimarkën. Ata do të konfirmohen në dy më të mirët nëse fitojnë dhe Rusia nuk mund Finlandën.

Finlanda do të kalojë nëse mund Rusinë. Ata do të konfirmohen në dy më të mirët nëse fitojnë dhe Danimarka nuk mund Belgjikën.

Danimarka nuk do të jetë në gjendje të përfundojë në dy vendet e para nëse humbet ndaj Belgjikës dhe Rusia nuk mund Finlandën.

Rusia nuk do të jetë në gjendje të përfundojë në dy vendet e para nëse humbet ndaj Finlandës dhe Danimarka nuk mund Belgjikën.

Grupi C

Austria do të kalojë nëse mund Holandën. Ata do të konfirmohen në vendin e parë nëse fitojnë dhe Ukraina nuk mund Maqedoninë e Veriut.

Holanda kualifikohet nëse mund Austrinë. Ata do të konfirmohen në vendin e parë nëse fitojnë dhe Maqedonia e Veriut nuk mund Ukrainën.

Ukraina do të eliminohet nëse humb ndaj Maqedonisë së Veriut dhe Austria nuk humbet ndaj Holandës.

Maqedonia e Veriut do të eliminohet nëse humb ndaj Ukrainës dhe Hollanda nuk humb ndaj Austrisë.

Grupi D

Republika Çeke do të kualifikohet nëse mund Kroacinë. Ata do të konfirmohen në dy më të mirët nëse fitojnë dhe Skocia nuk e mund Anglinë.

Anglia do të kualifikohet nëse mund Skocinë. Ata do të konfirmohen në dy më të mirët nëse fitojnë dhe Kroacia nuk mund Republikën Çeke.

Kroacia nuk do të jetë në gjendje të përfundojë në dy të parët nëse humb ndaj Çekisë dhe Skocia nuk mund Anglinë.

Skocia nuk do të jetë në gjendje të përfundojë në dy të parat nëse humb ndaj Anglisë dhe Kroacia nuk mund Republikën Çeke.

Grupi E

Sllovakia do të kualifikohet nëse mund Suedinë. Ata do të konfirmohen në vendin e parë nëse fitojnë dhe Spanja nuk e mposht Poloninë.

Suedia dhe Spanja as nuk mund të konfirmohen në dy vendet e para dhe as të eliminohen pas ndeshjeve të dyta.

Polonia nuk do të jetë në gjendje të përfundojë në dy vendet e para nëse humbet ndaj Spanjës.

Grupi F

Portugalia kualifikohet nëse mund Gjermaninë. Ata do të konfirmohen në dy më të mirët nëse fitojnë dhe Hungaria nuk mund Francën.

Franca do të kalojë nëse mundi Hungarinë. Ata do të konfirmohen në dy më të mirët nëse fitojnë dhe Gjermania nuk mund Portugalinë.

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të përfundojë në dy të parët nëse humbet ndaj Portugalisë dhe Hungaria nuk e mposht Francën.

Hungaria nuk do të jetë në gjendje të përfundojë në dy të parët nëse humb ndaj Francës dhe Gjermania nuk mund Portugalinë./Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...