E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Euro 2020/ Nisin llogaritë e para, ja shanset e secilit ekip në secilin grup

Kush mund të kalojë ose të eliminohet në raundin tjetër të ndeshjeve dhe çfarë i duhet secilës skuadër për të arritur në fazën e 1/8-ave.

Grupi A

Italia do të kalojë nëse mund Zvicrën. Ata do të konfirmohen në vendin e parë nëse fitojnë dhe Uellsi nuk mund Turqinë.

Uellsi dhe Zvicra nuk mund të konfirmohen në dy më të mirët ose të eliminohen pas ndeshjes së dytë.

Turqia nuk do të jetë në gjendje të përfundojë në dy vendet e para nëse humbet ndaj Uellsit.

Grupi B

Belgjika kualifikohet nëse mund Danimarkën. Ata do të konfirmohen në dy më të mirët nëse fitojnë dhe Rusia nuk mund Finlandën.

Finlanda do të kalojë nëse mund Rusinë. Ata do të konfirmohen në dy më të mirët nëse fitojnë dhe Danimarka nuk mund Belgjikën.

Danimarka nuk do të jetë në gjendje të përfundojë në dy vendet e para nëse humbet ndaj Belgjikës dhe Rusia nuk mund Finlandën.

Rusia nuk do të jetë në gjendje të përfundojë në dy vendet e para nëse humbet ndaj Finlandës dhe Danimarka nuk mund Belgjikën.

Grupi C

Austria do të kalojë nëse mund Holandën. Ata do të konfirmohen në vendin e parë nëse fitojnë dhe Ukraina nuk mund Maqedoninë e Veriut.

Holanda kualifikohet nëse mund Austrinë. Ata do të konfirmohen në vendin e parë nëse fitojnë dhe Maqedonia e Veriut nuk mund Ukrainën.

Ukraina do të eliminohet nëse humb ndaj Maqedonisë së Veriut dhe Austria nuk humbet ndaj Holandës.

Maqedonia e Veriut do të eliminohet nëse humb ndaj Ukrainës dhe Hollanda nuk humb ndaj Austrisë.

Grupi D

Republika Çeke do të kualifikohet nëse mund Kroacinë. Ata do të konfirmohen në dy më të mirët nëse fitojnë dhe Skocia nuk e mund Anglinë.

Anglia do të kualifikohet nëse mund Skocinë. Ata do të konfirmohen në dy më të mirët nëse fitojnë dhe Kroacia nuk mund Republikën Çeke.

Kroacia nuk do të jetë në gjendje të përfundojë në dy të parët nëse humb ndaj Çekisë dhe Skocia nuk mund Anglinë.

Skocia nuk do të jetë në gjendje të përfundojë në dy të parat nëse humb ndaj Anglisë dhe Kroacia nuk mund Republikën Çeke.

Grupi E

Sllovakia do të kualifikohet nëse mund Suedinë. Ata do të konfirmohen në vendin e parë nëse fitojnë dhe Spanja nuk e mposht Poloninë.

Suedia dhe Spanja as nuk mund të konfirmohen në dy vendet e para dhe as të eliminohen pas ndeshjeve të dyta.

Polonia nuk do të jetë në gjendje të përfundojë në dy vendet e para nëse humbet ndaj Spanjës.

Grupi F

Portugalia kualifikohet nëse mund Gjermaninë. Ata do të konfirmohen në dy më të mirët nëse fitojnë dhe Hungaria nuk mund Francën.

Franca do të kalojë nëse mundi Hungarinë. Ata do të konfirmohen në dy më të mirët nëse fitojnë dhe Gjermania nuk mund Portugalinë.

Gjermania nuk do të jetë në gjendje të përfundojë në dy të parët nëse humbet ndaj Portugalisë dhe Hungaria nuk e mposht Francën.

Hungaria nuk do të jetë në gjendje të përfundojë në dy të parët nëse humb ndaj Francës dhe Gjermania nuk mund Portugalinë./Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...

Shtatorja e Sali Butkës/ Hajdari: Vështirësi në finalizimin e projektit

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari teksa ka folur për përurimin e shtatores së patriotit të madh shqiptar, Sali Butka, është shprehur se finalizimi i...

Shpejtësia në rrugë, një marrëzi që duhet ndalur

Nga Luan Rama Mendohej përgjithësisht se aksidenti i rëndë që ndodhi më 25 qershor të këtij viti në autostradën Fier – Vlorë, pra vetëm një...

Sfidat e gazetarëve në zonat me kriminalitet të lartë në Shqipëri

Raimond Kola, Zëri i Amerikës Disa zona me kriminalitet të lartë në Shqipëri përbëjnë një sfidë për raportimin e lajmeve. Gazetarët thonë se shpesh ndihen...