E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

EURO 2020/ Koeficientët: Ja sulmuesit favoritë për të fituar “Këpucën e Artë”

Teksa kanë mbetur vetëm disa ditë nga starti i Kampionatit Europian, kompanitë e basteve kanë filluar të nxjerrin koeficientet për skuadrat triumfuese ose dhe për parashikime të tjera.

Një ndër parashikimet interesante është dhe cili do të jetë golashënuesi i kompeticionit. Me emra si Lukaku, Kejn, Imobile, Depaj, Levandosvki, Mbape dhe Ronaldo pritet që gara për Këpucën e Artë të jetë e fortë këtë verë.

Kompanitë e basteve kanë favorizuar hapur sulmuesin e Interit, Romelu Lukaku i cili kuotohet me vlerën 7 për të triumfuar si golashënues.

Pas tij renditet Mbape me koeficient triumfi 9. Më pas Herri Kejn me koeficient 11, Ronaldo me koeficient 12, Depaj me koeficient 16 ndërsa Imobile dhe Levandovski kuotohen me vlerën 20.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...