E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Euro 2020/ Anglia dhe Austria e nisin me fitore, 21:00 rradha e “tulipanëve”

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të ditës në Euro 2020. Anglia mundi Kroacinë me rezultatin 1-0 me gol të Sterling në pjesën e dytë ndërsa në Austri-Maqedoni e Veriut, e mbyllur 3-1 ndeshja ka qenë e para për ballkanasit në finalet e një kompeticioni madhor. Leitner, Gregoritsch dhe Arnautovic i dhanë fitoren Austriakëve. Kapiteni Alaba u shpall dhe lojtar i ndeshjes. Nga ana tjetër goli për Maqedoninë e Veriut erdhi nga Pandev.

Takim ii mbrëmjes është ai midis Hollandës dhe Ukrainës. Hollanda vjen me shumë probleme por prapëseprapë duhet ta fitojë këtë takim.

Formacionet zyrtare:

Hollanda: Stekelenburg; Dumfries, Timber, De Vrij, Blind, Van Aanholt; F. De Jong, De Roon, Wijnaldum; Depay, Weghorst

Ukraina: Bushchan; Karavaev, Zabarnyi, Matviyenko, Mykolenko; Zinchenko, Sydorchuk, Malinovskyi; Yarmolenko, Yaremchuk, Zubkov

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bashkia merr pronësinë e Teatrit/ Budina: Meta dhe Basha të mos heshtin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka protestuar ndaj vendimit të qeverisë për t’i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Regjisori...

Lamtumirë doktor!

Nga Dritan Hila Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...