E hënë, 25 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Ethet e garës në “Kënga Magjike”, zbulohet pjesëmarrësja e parë dhe data kur do rikthehet festivali

“Kënga Magjike” drejtuar nga Ardit Gjebrea, pavarësisht pandemisë do të organizohet. Së fundmi, është zbuluar edhe pjesëmarrësja e parë e festivalit të përvitshëm të muzikës, e cila e ka bërë vetë të ditur këtë lajm.

Këngëtarja Orgesa Zaimi ka treguar se do të marrë pjesë këtë vit në festival. “Në 21 mars 2021 fillojmë tek @edielashqiptare dhe në 29 maj përfundojmë finalen”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Rama ka frikë të hetohet”, PD dorëzon padinë e parë

Nënkryetarja e PD-së, Grida Duma dhe Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese, padinë për mos ngritjen e Komisionit Hetimor për...

Degradon situata brenda “Big Brother VIP”. Monika gjuan me mandarinë Fifin

Monika, Fifi dhe Paloma vijojnë të mbajnë lojën e tyre, ndërsa orët e fundit zihen për pastërtinë. Kjo është një lojë mes tyre, por...

Grusht shteti, arrestohet kryeministri. Reagojnë menjëherë SHBA-ja dhe BE-ja

Anëtarë të qeverisë kalimtare të Sudanit dhe udhëheqës të tjerë civilë, janë arrestuar mes raporteve për një grusht shteti ushtarak. Kryeministri Abdalla Hamdok është mes...

Bie qeveria/Ushtria arreston zyrtarët e lartë, thirrje për protesta

Kryeministri sudanez Abdalla Hamdok është vendosur në "arrest shtëpie" nga "forcat ushtarake", tha Ministria e Informacionit e vendit, në një deklaratë të postuar në...

“Tha se arma ishte e sigurtë”/Ndihmës regjisori, subjekt i ankesave që në 2019

Detaje të reja janë zbuluar lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur ditë më parë, ku gjatë sheshxhirimit, Alec Baldwin vrau një person e plagosi...