E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Ermal Mamaqi zbulon emisionin e ri që do sjellë në ekran

Producenti, aktori dhe moderatori Ermal Mamaqi, i është përgjigjur interesit të fansave se kur do ta shohin sërish në ekran. Vetë moderatori ka zgjedhur që të tregojë për planet e tij, duke mos kursyer falenderimet ndaj të gjithë stafit dhe njerëzve që e kanë mbështetur në projektet e tij.

Por siç duket, kjo periudhë do të jetë mjaft me angazhime sa i takon filmit të tij më të ri. Ermali ka qenë i angazhuar maksimalisht me filmin “I love Tropoja”.

Ai sqaron se për momentin është shkëputur nga ekrani, të paktën deri në janar. Në postimin e tij në Instagram, sqaron se “Xing me Ermalin” nuk do të jetë të paktën deri në janar në programet televizive. Po kështu ai ka zbuluar se bashkë me ekipin krijues të “Xing.al” po ndërtojnë një format të ri emisioni, që me shumë mundësi vjen në muajin janar në televizion.

 

View this post on Instagram

 

Miq… Ju jam mirnjohës për mesazhet e shumta që më dërgoni në lidhje me Xing me Ermalin. E ardhmja jonë ndërtohet në momentet kur ne marrim vendimet. Dhe vendimet më të rëndësishme dhe që të çojnë përpara janë ato që të nxjerrin nga zona e rehatisë. Kam marrë vendim të bëj një pauz të shkurtër në punën time si moderator. Si rrjedhojë…Xing me Ermalin nuk do të jetë,të paktën deri në janar në programet televizive. Karriera ime do të xhvendoset në industrinë e Kinematografisë dhe Marketingut në këto momente. Në të njëjtën kohë bashkë me ekipin krijues të Xing.al po ndërtojmë një format të ri emisioni që me shumë mundësi vjen në muajin janar në Television. Një falenderim të madh kam për Regjisoren Lorena Basha, Skenaristët Besnik Mustafaj dhe Klaudja Brahimaj, për Olimpjan dhe Bandën e Xingut,montazhierët Vini dhe Pavjoli, Kejvinën dhe Belindën si dhe për të gjithë stafin e palodhur dhe të çmendur të Xing me Ermalin. Mirnjohje Televisionit Kampion TVKlan për kushtet dhe për dashurinë e treguar në këto 3 vite. Ndërkohë miq ju pres në surpriza të reja që do tju mekin… Se siç thotë dhe miku im Will Smith “në jetë nuk ka rëndësi sa herë merr frymë. Momentet që të lënë pa frymë janë ato që e bëjnë jetën tja vlejë” Ju përqaputh të gjithëve.

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...