E diel, 24 Janar, 2021
8 C
Tirana

Erë e keqe në autobus/Gjobë për ata që veshin rroba të pista

Ju ka ndodhur që të ndesheni me një erë të rëndë në autobus? Gjithkujt i ka ndodhur, por në Rumani është marrë një masë drastike. Të gjithë personat të cilët veshin rroba të pista, e që nuk mbajnë higjenën, menjëherë do të gjobiten.

Në qytetin Kluz në Rumani shumë njerëz janë ankuar, pasi në autobuza gjenden shumë njerëz me rroba të pista, të cilët mbajnë erë të keqe.

Sipas ligjit të ri, të gjithë personat që veshin rroba të pista do paguajnë gjobë nga 21 deri në 42 euro. Kryebashkiaku i qytetit deklaroi se kjo është thjesht një përpjekje për të reduktuar të alkoolizuarit dhe njerëzit që nuk lahen.

Shumë studentë dalin natën, dhe kur hipin nëpër autobusa vijnë erë alkool, gjë që bezdis pasagjerët e tjerë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si rekrutoheshin pilotët kamikaze në Japoni gjatë Luftës së Dytë Botërore

Fjalën “kamikaze”, e dëgjojmë shpesh sot sa herë kur ndodh një sulm terrorist vetëvrasës. Kjo mënyrë luftimi u shpik nga japonezët gjatë Luftës së...

Arrestohet gruaja e liderit opozitar rus, Alexei Navalny

Bashkëshortja e udhëheqësit opozitar rus Alexei Navalni, u arrestua sot gjatë operacioneve të forcave ruse të rendit kundër protestuesve në mbarë vendin. Yulia Navalnaya konfirmoi...

Etrit Berisha drejt rikthimit në Serie A, e kërkon trajneri serb

Etrit Berisha po kalon një moment të mirë te skuadra e Spal. Pas prekjes me COVID-19 dhe dëmtimit që pësoi disa muaj më vonë,...

Nuk mund ta mundësh dot Edi Ramën me armët e veta

Nga: Alfred Peza Lulzim Basha ka disa ditë që po rreket të bëjë fushatë elektorale, përmes një qasje “të re”, ku Edi Rama e ka...

Hendeku global mes të pasurve dhe varfërve po ngushtohet

Nga: Ferdinando Giugliano “Bloomberg Opinion” Pabarazia e të ardhurave, është ndër një temat më të debatuara ekonomike të kohërave tona. Por është njëkohësisht një nga...