E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Erë e keqe në autobus/Gjobë për ata që veshin rroba të pista

Ju ka ndodhur që të ndesheni me një erë të rëndë në autobus? Gjithkujt i ka ndodhur, por në Rumani është marrë një masë drastike. Të gjithë personat të cilët veshin rroba të pista, e që nuk mbajnë higjenën, menjëherë do të gjobiten.

Në qytetin Kluz në Rumani shumë njerëz janë ankuar, pasi në autobuza gjenden shumë njerëz me rroba të pista, të cilët mbajnë erë të keqe.

Sipas ligjit të ri, të gjithë personat që veshin rroba të pista do paguajnë gjobë nga 21 deri në 42 euro. Kryebashkiaku i qytetit deklaroi se kjo është thjesht një përpjekje për të reduktuar të alkoolizuarit dhe njerëzit që nuk lahen.

Shumë studentë dalin natën, dhe kur hipin nëpër autobusa vijnë erë alkool, gjë që bezdis pasagjerët e tjerë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...