E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

Episode racizmi/E quajtën ‘koronavirus’, 23-vjeçarin e dhunojnë në mes të rrugës

Një 23-vjeçar nga Singapori është dhunuar nga një grup të rinjsh, në rrugët e Londrës.

Studenti i quajtur Jonathan Mok, është goditur me grushta në fytyrë, ndërsa e kanë quajtur “koronavirus”.

Pamjet që qarkullojnë në media janë vërtetë tronditëse.

Një prej agresorëve i është drejtuar studentit me fjalët: “Nuk e dua koronavirusin tënd këtu”.

Jonathan Mok ka një baba anglez dhe një nënë kineze. Kjo nuk është hera e parë që ai është ndeshur me episode racizmi, për shkak të origjinës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kishin kthyer shtëpinë në laborator dro*e, dy në pranga

Dy shtetas 32 dhe 33-vjeç janë vënë në pranga në sajë të operacionit të koduar "Baza", pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin marë me...

“Pasaporta e vaksinës”, një “teori konspirative” që po bëhet realitet

Një ditë më parë është konfirmuar zyrtarisht se New Yorku do të lejojë vetëm të vaksinuarit në bare, palestra e aktivitete argëtuese. Lajmi është...

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...

Kursi i këmbimit/Rritje e lehtë e euros, dollarit dhe paundit

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e euros, paundit britanik,  dollarit dhe frangës zvicerane. Më poshtë do të gjeni...