E diel, 17 Janar, 2021
1 C
Tirana

Enkel Demi flet troç: Në media ka prostitucion

Moderatori dhe gazetari Enkel Demi, i ftuar në emisionin ‘Tempora’, lëshoi një deklaratë jo fort të zakonshme, duke e cilësuar median një ambient të ndyrë, ku ka prostitucion në të.

Sipas tij, viktima janë vajzat e vogla, por dhe djem të cilët kanë synim karrierën. “Ekziston seksizmi në media, dhe është ambient i ndyrë. Shpesh paragjykohesh nga pamja e jashtme, ose nga mënyra sesi prezantohesh në kamera.

Është ambient i ndyrë, ka prostituticion në media. Për fat të keq e bëjnë njerëz të njohur. Shumë shpesh viktima janë vajza të vogla, po edhe djem të cilët duan të bëjnë karrierë”, është shprehur ai. Gazetari bën shkaktarë për këtë situatë personat të cilët ushtrojnë pushtetin e tyre në media, por jo pronarët e mediave.
 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dy gjela nuk mund të këndojnë majë të të njëjtit pleh

Nga: Astrit Patozi SPAK-u mund të jepte një kontribut të madh për interesin publik, që mund të shërbente sadopak edhe për zgjedhjet e 25 prillit. Mjafton...

Horoskopi 17 janar 2021, parashikimi i yjeve për ju

Dashi Nen ndikimin e madh te Venusit ju do i jepni me shume prioritet se kurrë me pare jetës ne çift. Do ndiheni mire pranë...

Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij infektohen me Covid-19

Presidenti i medias "Ora News", Ylli Ndroqi, dhe bashkëshortja e tij Mimoza janë infektuar nga koronavirusi. Ndroqi bën me dije se ai dhe bashkëshortja...

Rrugë që i merr lumi para se të mbarojnë

Nga: Mentor Kikia Foton e parë e kam marrë në rrjet. Autori thotë se është rruga e Arbërit, në Maqellarë të Dibrës. E ndërtuar buzë...

Letra e Ambasadës Franceze për Ramën, shpërthen Basha

Kryedemokrati Basha ka shigjetuar kryeministrin Edi Rama, pas sulmeve që ky i fundit i ka bërë Bashkimit Evropian rreth procesit të vaksinimit. Basha shprehet se...