E enjte, 21 Janar, 2021
14 C
Tirana

Emri/ Ish-kryebashkiaku demokrat humb betejën me COVID-19

Ish-kryetari i Bashkisë së Pukës, ka humbur betejën me COVID-19. Beqir Arifaj ishte transportuar në Turqi, për një ndihmë më të specializuar. 66-vjeçari ka humbur sot jetën në një spital në Turqi.

Lajmi i hidhur bëhet i ditur nga miq dhe të afërt të të ndjerit, përmes mesazheve prekëse në rrjetet sociale.

“Me hidhërim të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta të Z. Beqir Arifaj. Ai ishte një personalitet mjaft aktiv i jetës politike, sociale dhe ekonomike të zonës së Iballes dhe Pukës. Ngushëllimet tona familjes Arifaj”, thuhet në një mesazh.

Prej vitit 2011-2015, Beqir Arifaj shërbeu si kryetar i Bashkisë së Pukës nën siglën e Partisë Demokratike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...