E mërkurë, 20 Janar, 2021
2 C
Tirana

Emri/ Infektohet edhe ish-futbollisti i Shqipërisë

Koronavirusi po njeh një shtrirje të gjerë në fushën e futbollit. Ish-futbollisti i Shqipërisë, aktualisht pjesë e Petrolul Ploeshtit në Rumani, Armando Vajushi ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Media vendase “Pro Sport” raporton se futbollisti shkodran së bashku me 6 pjesëtarë të tjerë të klubit rumun (5 futbollistë dhe 1 pjesëtar i stafit teknik) janë infektuar. Ndodhur në këto kushte, nuk janë lejuar të marrin pjesë në sfidën e djeshme kundër Rapidit të Bukureshtit.

Pandemia ka mbërthyer botën, e ndërsa shifrat e të infektuarve po njohin çdo ditë e më tepër rritje. Po kështu me të njëjtën trend rritës është edhe i pacientëve që nuk ia dalin dot mbanë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...