E enjte, 14 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

EMRI/ Hodhi lëndë plasëse në protestë, policia ndalon autorin

Policia bën me dije se ka identifikuar dhe ndaluar personin përgjegjës për hedhjen e shashkave gjatë protestës, të cilët lënduan edhe disa prej të pranishmëve.

Sipas policisë, bëhet fjalë për 49-vjeçarin Arben Qyrani, me banim tek Unaza e Re, Tiranë. Si pasojë e hedhjes së lëndëve piroteknike, pati dy persona të lënduar, njëra prej tyre gazetare.

I akuzuari është proceduar edhe më parë nga policia për “Tubim të paligjshëm” në vitin 2018.

Njoftimi i policisë:

Policia e Shtetit ka identifikuar dhe ndaluar 49-vjeçarin Arben Qyrani, me banim tek Unaza e Re, Tiranë, autori i hedhjes së lëndëve pirotenike në tubimin e sotëm.
Për pasojë pati 2 shtetase të lënduara, nga lënda plasëse, jashtë rrezikut për jetën. Pasi hodhi lëndët piroteknike mes turmës, i ndihmuar nga persona të tjerë, të identifikuar tashmë nga Policia, ai doli nga turma. Agjentët e policisë e ndoqën dhe e ndaluan pak metra larg sheshit ku opozita mbante tubimin.
Qyrani është i proceduar edhe më herët për “Tubim të paligjshëm” në vitin 2018, në zonën e Unazës së Re, në Tiranë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Të kam mik, mos u bëfsh kurrë si Berisha”, Basha qesh me batutat e Ramës

Kryedemokrati Basha ka qeshur me batutat e kryeministrit Rama, dhe nuk ka mundur dot që të qëndrojë serioz para deputetëve sot në Kuvend. Pas...

Ngritja e Komisionit Hetimor për çështjen Becchetti, Rama-Bashës: Ta harroni

Rama foli nga foltorja e Kuvendit, për kërkesën e opozitës për ngritjen e një Komisioni Hetimor për çështjen “Becchetti”. Kryeministri gjatë fjalës në Parlament...

Rama-Bashës: Mos imito atë të “Foltores”, je në pikë të hallit

Debati i ashpër ndërmjet Bashës dhe Shalsit, kanë marrë vemendjen e kryeministrit Rama. Kreu i qeverisë e ka nisur fjalën e tij në Kuvend...

Ish-kryeprokurori në arrati, refuzohet kërkesa për pezullimin e dënimit me burg

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla për pezullim, dhe shtyrje të ekzekutimit të dënimit. Llalla i kërkoi gjykatës të pezullojë...

Të dielën dita pa makina/ Rrugët ku do bllokohet qarkullimi i automjeteve

Të dielën, kryeqyteti do të presë për të pestin vit radhazi 'Maratonën e Tiranës', ku janë regjistruar për të marrë pjesë vrapues nga shumë...