E shtunë, 31 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

EMRAT/Policia italiane arreston dy shqiptarë, ja çfarë gjetën në banesën e tyre

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike.

Sipas mediave italiane, në pranga kanë rënë shtetasit Fati Xeka i cili banonte në Parma dhe Robert Lusha që jetonte në Brescia.

Fati Xeka mësohet se ishte një emër i njohur i policisë italiane, i arrestuar dhe dënuar disa herë për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike. Karabinierët kontrolluan banesën e tij ditën e djeshme, ku gjetën edhe shqiptarin tjetër të identifikuar si Robert Lusha.

Ata kanë gjetur sasi të konsiderueshme heroine, kokaine dhe lëndësh të tjera narkotike. Po ashtu, karabinierët sekuestruan edhe para të gatshme, të dyshuara të ardhura nga veprimtaria kriminale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Prej 1 korrikut pa skuadër, Kielini zbulon të ardhmen e tij

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...