E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Emrat/ Ndryshime në qeveri, firmosen largimet e tre zëvendës ministreve

Kabineti qeveritar ka pësuar sot disa ndryshime. Zv.ministrja e Brendshme, Rovenda Voda është larguar nga detyra. Ende nuk dihen arsyet e këtij vendimi.

Po kështu është firmosur edhe largimi i Dorina Çinarit, zëvendësministre e Infrastrukturës dhe Energjisë.

Kujtojmë se mëngjesin e sotëm njoftoi dorëheqjen për arsye personale, zv.ministrja e Drejtësisë, Fjoralba Caka.

Ende nuk ka informacione lidhur me këto lëvizje në këto tre ministri, dhe as kush do t’i zëvendësojë tre emrat e liruar nga detyra.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...