E premte, 22 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

Elvana përfaqëson San Marinon në ‘Eurovision’? Zbulohet e vërteta

Një ditë më parë, mediat rozë hamendësuan për lëvizjen e radhës nga këngëtarja Elvana Gjata. U përfol se këngëtarja shumë e dashur për publikun, Elvana Gjata, ishte përzgjedhur për të përfaqësuar San Marinon në Eurovision. Mirëpo së fundmi është bërë e ditur që keto lajme nuk janë të vërteta.

Burime të afërta me Elvanën kanë treguar për ‘Anabel.al’ se Elvana nuk ka marrë një ftesë. Për më tepër këngëtarja është surprizuar po aq sa ndjekësit e saj për këtë lajm.

Mesa duket, e gjitha ka nisur si një lojë dhe dëshirë e fansave të këngëtares në mbarë botën, që e kanë pëlqyer shumë këngën pjesëmarrëse në RTSH “Me Tana”.

Në festivalin e fundvitit, Elvana Gjata ishte një nga pretedentet kryesore për të fituar çmimin e madh. Por triumfoi Arilena Ara, e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...