E hënë, 1 Mars, 2021
17 C
Tirana

Eliminuan 6 veta në Elbasan/ Hoxha: Mister ekzekutorët. S’kanë lënë asnjë gjurmë

Gazetari Artan Hoxha ka folur për sekuestrimin e 670 kg kokainë nga policia braziliane, ndërsa çdo pako e lëndës narkotike mbante logon e klubit të Elbasanit.

Sipas mediave të huaja, lënda narkotike ishte fshehur në trupin e një kamioni. Shoferi i kamionit i konfirmoi policisë se kishte marrë 10 mijë dollarë për të transportuar ngarkesën që kishte si destinacion Evropën.

Në një intervistë dhënë për “Abcnews”, Hoxha u shpreh se kemi të bëjmë me grupe kriminale që kanë para pa fund. Sipas tij, ata mund të sigurojnë vrasës me pagesë dhe armë pa asnjë problem.

“670 kg në kokainë u kapën Brazil me logon e Elbasanit. Ishte një rrugë tjetër nga ajo që sjell kokainën në Shqipëri. Dyshimet të çojnë që kemi të bëjmë me një njëjtin grup. Ajo ngarkesë nuk do të vinte në Shqipëri, por do të shkonte në Belgjike”, deklaroi gazetari.

Sa i përket atentateve mafioze të kryera në Elbasan, Artan Hoxha tha se ende nuk dihen kush janë vrasësit e gjashtë personave.

“Ne e dimë për shembull cili grup është në Vlorë dhe kush vret, kush është në konflikt në Shkodër dhe kush vret, po ashtu edhe në Lushnje. Në Elbasan nuk dihet ende se kush janë këta ekzekutorë që ka vrarë katër atentate duke vrarë gjashtë njerëz dhe të mos zbulohet. Kush na sugjeron që nuk do të ketë vrasje të tjera”, tha Hoxha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koronavirusi: Regjistrohen 986 raste të reja dhe 19 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 986 raste të reja. Ndërkohë, 19 persona...

Video/ Shkëputet masa gjigande e akullit në Antarktidë

Një ajsberg i madh që i afrohet madhësisë së Londrës së Madhe është shkëputur nga Antarktida, afër stacionit kërkimor Halley të Britanisë. Instrumentet sipërfaqësore në...

SHBA/ Gjykata gjobit me 65 milion dollarë rrjetin social Facebook, ja arsyeja

Një gjykatës federal ka aprovuar një gjobë prej 650 milion $ të një procesi gjyqësor mbi privatësinë kundër Facebook për pretendimin e përdorimit të...

Basha pyet qytetarët: Nuk jeni të kënaqur me drejtuesit? Ndërrojini (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin social, Facebook, ku i këshillon qytetarët që t'i ndërrojnë drejtuesit e tyre...

Ndryshimi i klimës, po bën që sezonet e alergjive të nisin më herët

Kokrrat e polenit nga bimët që lulëzojnë, fluturojnë zakonisht edhe qindra kilometra përmes erë. Tani duket se kriza e klimës e ka përshpejtuar udhëtimin...