E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Eliminimet mafioze, Ardi Veliu bën lëvizjen urgjente

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka thirrur në një mbledhje urgjente drejtuesit e drejtorive policore në vend dhe shefat e komisariateve në Tiranë, lidhur me situatën kriminale në vend.

Mbledhja po zhvillohet në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë. Burime ende jo zyrtare thonë se në fokus të diskutimit janë ngjarjet kriminale në vend.

Krimi në Shqipëri është sofistikuar në mënyrën më të mirë të mundshme. Ekzekutimet mafioze kanë gjetur terren në vendin tonë. Në Shqipëri, krimi ka lulëzuar ndjeshëm dhe shumë pak nga vrasjet mafioze janë zbardhur deri në fund.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...